GÜNCE 2018 – SSS

GÜNCE, İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü öğrencileri tarafından her yıl gerçekleştirilen bir öğrenci kongresidir. Üniversitemizin lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim gören Çevre Mühendisliği öğrencilerinin; eğitim ve araştırma ile ilgili bilgi paylaşımını artırma amaçlıdır.
Etkinliğimize tüm üniversite öğrencileri, akademisyenler ve ilgi duyan herkes katılabilir.
Evet. GÜNCE'ye izleyici olarak katılabilirsiniz ya da GÜNCE 2018'in ana başlığına uygun sunumunuzla veya poster çalışmanızla katılabilirsiniz.
GÜNCE 2018’ye katılmak isteyen öğrenci ve/veya araştırmacılar, "Yenilenebilir Enerji & Plastikler & Biyoçeşitlilik" temalarından seçecekleri konu başlığına uygun olarak hazırlayacakları çalışmalarını, slayt eşliğinde sözlü veya poster sunum olarak gerçekleştirebilirler.

Başvurmak isteyen adaylar Önemli Tarihler sayfasında belirtilen tarihlere uygun şekilde başvurularını yapmalıdır.

Slayt eşliğinde sözlüm sunum yapmak isteyen adaylar için temel kurallar:
 • Başvuru formunu kullanarak kayıt olunmalıdır.
 • Sunum yapmak istedikleri konu için Yazım Kuralları sayfasındaki kurallara ve örnek özet dosyasına uygun şekilde bir özet hazırlamalı ve Önemli Tarihler sayfasında belirtilen tarihten önce iletisim@iugunce.com e-posta adresinden tarafımıza göndermelidir.
 • Konuşmalar (sunum) 7 dakikayı geçmemelidir. Sorular için 3 dakika ek süre kullanılacaktır.
 • Başvuru formunu kullanarak kayıt olduktan sonra etkinlik komitesi sizinle iletişime geçecektir. Her türlü soru ve görüşünüz için iletisim@iugunce.com e-posta adresine yazabilir ya da İletişim sayfamızdaki formu kullanabilirsiniz.
Evet. Sunum yapmadan yalnızca hazırlayacağınız poster ile de katılabilirsiniz. Bu amaçla "Yenilenebilir Enerji & Plastikler & Biyoçeşitlilik" temalarından seçecekleri konu başlığına uygun olarak hazırlayacakları poster ile sunum yapılabilir.

Poster çalışması ile katılacak adaylar için temel kurallar:
 • Başvuru formunu kullanarak kayıt olunmalıdır.
 • Poster tasarımınız örnek şablondaki ölçüleri aşamaz. Posterde kullanılacak İ.Ü. Mühendislik Fakültesi Amblemi için buraya tıklayınız. Poster tasarımındaki Poster Kodu kısmına yazılacak kod tarafınıza bildirilecektir.
 • Poster hazırlayan katılımcılar, posterde işledikleri konunun kısa bir yazılı özetini hazırlayacaklardır.
 • Poster çalışmanızın içerdiği konuya ait özet Önemli Tarihler sayfasında belirtilen tarihten önce ve Özet Yazım Kuralları sayfasındaki kurallara ve örnek özet dosyasında gösterildiği şekilde hazırlanmalı ve iletisim@iugunce.com adresine e-posta adresine gönderilmelidir.
 • Konferans salonundaki konuşmalardan sonra fuaye alanına geçilecektir. Her katılımcı için önceden ayrılmış poster platformuna katılımcılar posterlerini asarak ziyaretçilere posterleri hakkında bilgiler verecektir.
 • İsteyen katılımcılar poster çalışmalarına ait sunum da gerçekleştirebilir.
 • Başvuru formunu kullanarak kayıt olduktan sonra etkinlik komitesi sizinle iletişime geçecektir. Her türlü soru ve görüşünüz için iletisim@iugunce.com e-posta adresine yazabilir ya da İletişim sayfamızdaki formu kullanabilirsiniz.
Etkinliğe katılım ÜCRETSİZ ve SERTİFİKALI’dır.
GÜNCE 2018, 10 Mayıs 2018 Perşembe günü 9:00-18:00 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Ali Rıza BERKEM Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.
GÜNCE 2017 programına buradan ulaşabilirsiniz. GÜNCE 2016'da gerçekleştirilen sunum başlıklarına buradan ulaşabilirsiniz. GÜNCE 2016 sunum ve poster çalışmalarına ait özet çalışmalara buradan ulaşabilirsiniz.
Bizimle iletişime geçmek iletisim@iugunce.com e-posta adresine yazabilir ya da İletişim sayfamızdaki formu kullanabilirsiniz. En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır.