GÜNCE 2017 – Katılım Kuralları

Katılım Kuralları

GÜNCE 2017’ye katılmak isteyen öğrenci ve/veya araştırmacılar, “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” temalarından seçecekleri konu başlığına uygun olarak hazırlayacakları çalışmalarını, slayt eşliğinde sözlü veya poster sunum olarak gerçekleştirebilirler.

Başvurmak isteyen adaylar Önemli Tarihler sayfasında belirtilen tarihlere uygun şekilde başvurularını yapmalıdır.

Slayt eşliğinde sözlüm sunum yapmak isteyen adaylar için temel kurallar:

Poster çalışması ile katılacak adaylar için temel kurallar:

  • Başvuru formunu kullanarak kayıt olunmalıdır.
  • Poster tasarımınız örnek şablondaki ölçüleri aşamaz. Posterde kullanılacak İ.Ü. Mühendislik Fakültesi Amblemi için buraya tıklayınız. Poster tasarımındaki Poster Kodu kısmına yazılacak kod tarafınıza bildirilecektir.
  • Poster hazırlayan katılımcılar, posterde işledikleri konunun kısa bir yazılı özetini hazırlayacaklardır.
  • Poster çalışmanızın içerdiği konuya ait özet Önemli Tarihler sayfasında belirtilen tarihten önce ve Özet Yazım Kuralları sayfasındaki kurallara ve örnek özet dosyasında gösterildiği şekilde hazırlanmalı ve iletisim@iugunce.com adresine e-posta adresine gönderilmelidir.
  • Konferans salonundaki konuşmalardan sonra fuaye alanına geçilecektir. Her katılımcı için önceden ayrılmış poster platformuna katılımcılar posterlerini asarak ziyaretçilere posterleri hakkında bilgiler verecektir.
  • İsteyen katılımcılar poster çalışmalarına ait sunum da gerçekleştirebilir.
  • Başvuru formunu kullanarak kayıt olduktan sonra etkinlik komitesi sizinle iletişime geçecektir. Her türlü soru ve görüşünüz için iletisim@iugunce.com e-posta adresine yazabilir ya da İletişim sayfamızdaki formu kullanabilirsiniz.

Özet Yazım Kuralları

Sunulan özet .doc ya da .docx formatında kabul edilecektir. Pdf formatındaki dosyalar kabul edilmeyecektir. Hazırlanan özetler: GUNCE2017, katılımcı adı, soyadı bilgileri içermeli, dosya adında boşluk kullanılmamalıdır (Örn: GUNCE2017_Nuket_Sivri).

Örnek özet dosyası için linke tıklayınız.

Sayfa boyutu A4 (29,7 x 21 cm) olacak şekilde ayarlanacaktır. Sayfa kenarlıkları yukarı ve aşağıdan 2.5 cm, soldan 3.0 cm, sağdan 2.5 cm olacak şekilde düzenlenecektir. Yazı tipi olarak Times New Roman ve 12 punto kullanılmalıdır.

Ana başlık: Başlık ve metin tek boşluk olacak şekilde ayarlanacaktır. Bildirinin başlığı için 14 punto yazı tipi kullanılacaktır. Başlık mümkün olduğunca kısa ve öz olmalı, aynı zamanda çalışmanın içeriğini yansıtmalıdır. Başlık her kelimenin harfi büyük olarak ayarlanmalı ve ortalanmalıdır. Başlıkta kısaltma kullanılmamalıdır.

Yazarlar: Yazar isimleri kısaltma verilmeksizin açık bir şekilde yazılmalıdır. Yazarların kurum adresleri üst simge şeklinde yazılmalıdır. Sunumu yapacak yazarın soyadının altı çizilmelidir.

Metin ve alt başlıklar: Metin iki yana yaslanmış olarak hazırlanmalıdır. Özetin sonunda en az 3 kelimeden oluşan anahtar kelimeler italik karakterle eklenmelidir. Teşekkür bölümü eklenmek istenirse bu bölüm anahtar kelimelerden sonra verilmeli ve 3 satırı geçmemeli, italic yazılmalıdır. Çalışma bir proje kapsamında gerçekleştirilmişse proje kodu ve kurumu bu kısımda verilmelidir. Metin içerisine kesinlikle tablo ve grafikler konulmamalıdır.

Metin boyutu: Metindeki toplam kelime sayısı 300 kelimeyi geçmemelidir.

*** Gönderilen bildiriler özgünlük ve sunum bakımından iki hakem tarafından değerlendirilecektir.